Automatyka przemysłowa to opłacalny temat.

W nowoczesnych przedsiębiorstwach, które chcą liczyć się na rynku w branży przemysłowej, zapanowała moda na automatyzację procesu produkcji. Nie ma się co dziwić, automatyzacja ta powoduje znaczne przyspieszenie produkcji nowych towarów, wcale nie odbierając im pierwotnej jakości. Zmniejsza się też liczba pracowników potrzebnych do obsługi jednej hali produkcyjnej, co powoduje że można przekierować ich do wykonywania innych zadań.

reyae

Pomieszczenie dla koordynatora

Hala produkcyjna wykorzystująca najnowsze zdobycze technologiczne, jakie zapewnia automatyka przemysłowa, pracuje w charakterystyczny sposób. Główny operator, którego stanowisko pracy jest specjalnym pomieszczeniem wydzielonym w hali, ma kontrolę nad wszystkimi maszynami z jednego miejsca. Owe pomieszczenie zapewniać musi bezpośrednią widoczność na wszystkie pracujące urządzenia, aby w razie sytuacji awaryjnej móc szybko reagować. Jednak podczas normalnej pracy systemu kontrolę nad wszystkim operator sprawuje za pomocą swojego pulpitu i komputera.

qqqwe

Natychmiastowa reakcja na usterki

W tym miejscu są podawane wszystkie aktualne dane na temat wszystkich maszyn pracujących na hali. Począwszy od temperatury kluczowych podzespołów, ciśnienia oleju w obwodach smarowania, poprzez prędkości obrotowe silników i elementów wykonawczych urządzeń. Jeśli nastąpi usterka, reakcja może być natychmiastowa, dzięki czemu nie spowalnia się znacznie procesu produkcji. Ponadto budowa maszyn zapewnia możliwość ich zdalnego sterowania. Wydając odpowiednie polecenia operator może włączyć lub wyłączyć maszynę, a także zmienić jej parametry pracy. Automatyka przemysłowa umożliwia sprawowanie kontroli nad wieloma maszynami i urządzeniami jednocześnie, co ma niebagatelny wpływ na szybkość procesu produkcji. Umożliwia również budowę o wiele większych hal, a jedynym wymogiem w takim przypadku jest skierowanie do ich obsługi więcej niż jednego operatora..