Rozwijanie własnej firmy IT.

Wiedza w zakresie serwisowania sprzętu komputerowego, bywa dziś nieoceniona. Rozwój technologiczny w firmach i prywatnych domostwach sprawił, że informatycy są jednymi z najczęściej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy. Wielu z nich postanawia pracować na rozwój własnej marki, więc decydują się na założenie pogotowia komputerowego. Szczególnie w dużych aglomeracjach powstają szerokie możliwości działania tego typu firm, które z dnia na dzień cieszą się coraz większą popularnością. Ale jak założyć pogotowie komputerowe bemowo i jak zaistnieć na rynku?

9

Zajęcie dla pasjonatów

Świadczenie tego typu usług to zajęcie dla pasjonatów, którzy potrafią zdiagnozować i wyeliminować wiele problemów ze sprzętem IT. Do wygodnej pracy potrzebny jest także samochód, który zapewni mobilność serwisanta. Przede wszystkim szybkość działania sprawia, że klienci decydują się na tego typu serwis. Przy okazji warto pomyśleć nad oklejeniem samochodu logotypem a także danymi kontaktowymi. Dzięki temu istnieje szansa, że zostaniemy zauważeni podczas przemieszania się do klienta i w konsekwencji zyskamy kolejnych zleceniodawców.

Marketing w sieci

Jednak reklama na samochodzie to nie wszystko. Jeżeli chcemy działać na wielu płaszczyznach, możemy zdecydować się na wydrukowanie ulotek, dodawanie ogłoszeń na stronach lokalnych, lub stworzenie własnej witryny, co nie będzie dla wprawnego informatyka zbyt trudne i wymagające. Na stronie warto umieścić regulamin świadczenia usług, oraz cennik, na które możemy się w dowolnym momencie powoływać. Wielu przedsiębiorców decyduje się również na zbieranie opinii od klientów, na temat efektów swojej pracy i dzielenie się nimi na swojej stronie www.

Praca jako serwisant komputerów

W pracy serwisanta (nie tylko mobilnego) najważniejsza jest jednak sumienność i precyzja. Dzięki takim cechom można uniknąć późniejszych reklamacji, a także niezadowolenia ze strony klientów..