Jakie właściwości ma mleczko pszczele?

Mleczko pszczele ma bardzo wiele drogocennych właściwości, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. Pszczele mleczko rewelacyjnie odbudowuje tkanki i znacząco zwiększa liczbę czerwonych krwinek. Produkt ten podnosi także płodność, ochrania wątrobę i przyśpiesza gojenie raz. W dzisiejszych czasach jest moda na naturalne lekarstwa, dlatego też mleczko pszczele można znaleźć praktycznie w każdym sklepie.

Jak powstaje pszczele mleczko?

Mleczko powstaje z mateczników (komórek w pszczelim plastrze), które tak naprawdę są podstawową częścią gniazda. Pszczoły karmicielki wytwarzają mleczko, aby nakarmić młode larwy. Statystycznie z pięciu mateczników można pozyskać około jednego grama tego niesamowitego produktu. Jeżeli chodzi o sam wygląd, to mleczko ma konsystencję podobną do śmietany i cierpki. Pamiętać należy o tym, że mleczko pszczele jest bardzo nietrwałym produktem, które charakteryzuje się dużą wrażliwością na wysokie temperatury i światło. Niewłaściwie przechowywane mleczko bardzo szybko wysycha i żółknie. Swoje drogocenne właściwości zachowuje jedynie świeże mleczko i to przez bardzo krótki okres czasu, dlatego też należy trzymać je w lodówce. Bardzo wiele osób konserwuje mleczko pszczele za pomocą naturalnego miodu lub alkoholi.

 

Działanie mleczka pszczelego

Pszczele mleczko podwyższa poziom hemoglobiny. Jedną z jej najcenniejszych właściwości jest jednak wspomaganie przemiany materii i przyśpieszanie regeneracji tkanek. Jest to wspaniała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które mają rany powstałe na wskutek oparzeń. Mało kto zdaje sobie również sprawę z tego, że pszczele mleczko pomaga w leczeniu osteoporozy i wykazuje doskonałe właściwości przeciwbakteryjne.

Mleczko doskonale sprawdza się również w stanach wyczerpania nerwowego, ponieważ znakomicie wpływa na samopoczucie i koncentrację uwagi. W pierwszej kolejności jest to doskonały środek dla tych osób, które mają mniejsze lub większe problemy z zasypianiem. Mleczko zwiększa łaknienie, dlatego też wykorzystywane jest przy leczeniu anoreksji..