Witamina C i jej wpływ na organizm

Witamina C (znana również jako kwas askorbinowy) znajduje się w wielu warzywach i owocach. Jest to witamina rozpuszczalna w wodzie oraz bardzo silny przeciwutleniacz. Pomaga organizmowi formować i utrzymywać tkanki łączne, w tym kości, naczynia krwionośne i skórę. Może być przyjmowana przez organizm w formie suplementu diety, takiego jak na przykład Witamina C olway.

Działanie witaminy C w organizmie

Witamina C-olway jest w stanie naprawiać i regenerować tkanki, chronić przed chorobami serca, wspomagać wchłanianie żelaza, zapobiegać szkorbutom oraz zmniejszyć stężenie cholesterolu całkowitego i złego LDL oraz trójglicerydów. Badania wskazują, że Witamina c colway może przyczynić się do zapewnienia ochrony przed różnymi nowotworami poprzez zwalczanie wolnych rodników. Jest także w stanie neutralizować działanie azotynów. Są to konserwanty znajdujące się w niektórych opakowanych produktach spożywczych, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia pewnych form raka. Dodatkowo Witamina C Olway może również zmniejszyć czas trwania i objawy przeziębienia, opóźnić lub zapobiec zaćmie, a także wspierać naturalną odporność.

Niedobór i suplementacja witaminą C

Objawy niedoboru witaminy C obejmują zmęczenie, osłabienie mięśni, bóle stawów i mięśni, krwawienie z dziąseł i wysypki na nogach. Przedłużony niedobór może powodować szkorbut, rzadką, ale potencjalnie bardzo poważną chorobę. Aby jej zapobiec, warto przyjmować odpowiedni suplement diety, taki jak na przykład Witamina Colway. Witamina C jest stosunkowo łatwa do uzyskania przez żywność, ponieważ wiele owoców i warzyw ją zawiera Dobrym źródłem są: jabłka, szparagi, jagody, brokuły, kapusta, melon, kalafior, owoce cytrusowe (cytryny, limonki, pomarańcze), kiwi, pokarmy pełnoziarniste (pieczywo, makarony, płatki zbożowe), ciemnozielone rośliny zielone (kapusta szpinakowa), papryka (zwłaszcza czerwona papryka dzwonowa), ziemniaki czy pomidory. Niedobory kwasu askorbinowego uzupełnić można również dobrym suplementem diety, takim jak Witamina C-Olway.