Laptopy biznesowe – Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Laptopy biznesowe to zdecydowanie lepsza kategoria sprzętu niż komputery osobiste. Bardzo ważne jest nie tylko wygodne użytkowanie komputera, ale też na przykład bezpieczeństwo danych, szybkie połączenie internetowe czy długa praca na baterii. Taki komputer ma być narzędziem pracy, więc nie można go wybrać np. dlatego, że jest tani albo ładny. Komputery tworzone dla biznesu mają przede wszystkim działać.

Na co zwrócić uwagę?

Osoby, które często zabierają komputer na biznesowe spotkania lub po prostu dużo podróżują i pracują w bardzo różnych warunkach potrzebują mocnego szkieletu. Wytrzymała i solidna obudowa, małe gabaryty, wytrzymała bateria i duża ilość różnych złącz to podstawa. Jednak taki komputer powinien mieć też mocny procesor, bardzo szybki dysk SSD oraz co najmniej 8 GB RAM, ponieważ tylko wtedy udźwignie na przykład profesjonalne programy komputerowe stworzone dla biznesu. Wiele osób lub też matowe matryce, ponieważ nawet w pełnym słońcu można na nim wszystko dostrzec, ale są też fani matryc typu glare. To już osobista decyzja użytkownika, na jaką matrycę patrzy mu się lepiej. Jednak dobrze by było, aby laptop biznesowy miał też modem 4G LTE, gniazdo SIM czy chociaż kartę sieciową WiFi Dual Band. Zawsze przyda się też złącze HDMI, dzięki któremu komputer można podłączyć do wielu innych urządzeń np. rzutnika do prezentacji.

Sprawdzona propozycja

Jedną z najbardziej znanych marek produkujących komputery dla biznesu jest HP. Same laptopy biznesowe znalazły uznanie w oczach wielu grup zawodowych. A HP od lat w swoich laptopach montuje czytniki linii papilarnych, dzięki czemu nawet na domowym komputerze dane będą bezpieczne. A co dopiero w biznesie. Dla osób, dla których ważne są przede wszystkim wymiary dobrą propozycją będzie HP ProBook 430 G4, ponieważ waży zaledwie 1,5 kg. A w środku może poszczycić się między innymi procesorem Core i3-7100U i podstawowym 4GB RAM, który można rozszerzyć do 32 GB. Co ciekawe zamontowano tu dwa dyski działające jednocześnie: SSD 250 GB I HDD 1000 GB. Jeden jest super szybki, drugi super pojemny, a laptop nadal pozostaje super lekki. Karta graficzna Intel HD również daje duże pole widzenia na ekranie o przekątnej 13,3 cali. W komputerze jest oczywiście czytnik linii papilarnych dla bezpieczeństwa danych.

 

.